Restaurant TEFITI: Italské ručičky naši hosté poznají

Uběhlo již půl roku od doby co jsme otevřeli nový středomořský restaurant TEFITI v historické části Brna, přesněji na Zelném trhu, v nejstarší divadelní budově ve střední Evropě v Redutě.

Naší hlavní myšlenkou bylo zrodit restauraci opravdu středomořského typu, kde speciality především z ryb a mořských plodů budou připravovat samotní Italové, kteří na poli gastronomie mají značné zkušenosti.

 

Srdcem každé dobré kuchyně jsou kuchaři a u italské kuchyně to platí dvakrát tolik, protože jen málo kdo věnuje do přípravy pokrmů tolik vášně a lásky jako právě horkokrevní jižané.

 

Na začátek bychom rádi představili šéf kuchaře Diego Nuvola.

Diego se narodil v Recoaro Terme, malém městečku, které leží na úpatí dolomitů kousek od Benátek. Už jako malý kluk měl vášeň pro vaření, do kterého ho motivovala jeho maminka, která v té době byla ředitelkou hotelu. Rád se připletl do hotelové kuchyně kde pomáhal s přípravou těstovin, filetováním masa a další. Sám říká, že jeho největší vášní byly a jsou těstoviny a rizota, která umí připravovat opravdu na vysoké úrovni stejně jako ryby, které několik let připravoval ve vyhlášené restauraci ve městě Valdagno.

V roce 2011 cestoval za svou ženou do Brna kde se mu tak zalíbilo, že už zde zůstal. Sám říká, že byl velice překvapený z toho, kolik je v Brně italských restaurací, které však neodpovídají zdaleka italské kuchyni. Během osmiletého působení v Brně pracoval pro tři restaurace se zaměřením na italskou kuchyni, které byly vždy ty z nejlepších v Brně a zajisté jim pomohl k úspěchu.

Na malou chvíli odcestoval za prací do Manchesteru, kde dopiloval některé své dovednosti. Po té se vrátil do Brna, kde nějakou dobu pracoval pro italskou restauraci jako pomocný kuchař, díky čemuž měl čas se stále zdokonalovat a vyčkával na svou příležitost, která by mu poskytla zázemí pro jeho kuchyni. A hle! Restaurant TEFITI, kuchyně pod jeho vedením vzkvétá a těší se kladným ohlasům ze strany klientely, která umí ocenit italskou kuchyni.

 

Dalším z našich skvělých kuchařů a mimo jiné i výborným číšníkem je Arturo Elefante.

Arturo pochází z městečka Castellammare, které se nachází kousek od Neapole. Studoval stomatologii ve které se chtěl uplatnit jako zubní technik se zaměřením na stomatologické protézy, ale jeho vášeň pro kuchyni a gastronomii ho přemohla, a tak začal pracovat brigádně v hotelech a to jak v kuchyni tak i na place. Byl velice nadaný a tak není divu, že si například zkusil vařit vedle (v té době) ještě ne tak známého Michelinského kuchaře Antonino Cannavacciuolo. Po té se vypracoval jako vedoucí sálu v pěti-hvězdičkovém hotelu na Elbě – Villa Ottone, která je známá v celé Itálii. Pracoval i v Londýně, v italské restauraci jako pomocný kuchař i jako číšník. Nakonec se se svou přítelkyní usadil v Brně, kde nějakou dobu pracoval jako pomocný kuchař, kde se ale zdaleka nemohl předvést tak jak by mohl. Nabídka na práci v restaurantu TEFITI tak pro něj byla více než zajímavá. Se svým nynějším kolegou Diegem tvoří srdce podniku, který chtějí rozvíjet a seznamovat hosty s opravdu italskou kuchyní, která jim proudí v žilách.

Dalším důležitým článkem v naší kuchyni je také šéf-cukrář Adam Dvořák.

 

Adam pochází z Pezinok na Slovensku. Když se rozhodoval nad tím, co bude v životě dělat, měl ve svých patnácti letech ve své kariéře jasno – cukrařina, ke které ho vedl i jeho tatínek. Začal studovat na cukráře v Bratislavě a hned po ukončení studia ho to táhlo do Brna, kde získával zkušenosti po menších cukrárnách a restauracích. Podle jeho slov zlom přišel v roce 2015, když získal vedoucí pozici ve významné restauraci v centru Brna. Dá se říci, že tam nastartoval svou seriózní kariéru. Zúčastnil se i cukrářských soutěží v tuzemsku i zahraničí kde získal nejedno ocenění. Italská kuchyně mu byla vždy blízká a oblíbená a tak když restaurant TEFITI hledal šikovného cukráře věděl, že je to ta správná volba. Dnes u nás Adam připravuje velice chutné dezerty a protože ho italská kuchyně baví, rád se učí i od svých italských kolegů.

 

Teď už víte, kam určitě zajít ochutnat středomořskou kuchyni, která je autentická pod vedením italských kuchařů a lidí, které práce baví. Dbáme na čerstvé a kvalitní suroviny, které jsou základem pro dobrou kuchyni, stejně tak dbáme na to, aby těstoviny, pečivo, dezerty, zmrzliny, sirupy a další bylo připraveno v naší režii z naší kuchyně.

 

Přímo uvnitř restaurace máte možnost výběru čerstvých ryb z vitríny, které pak kuchaři připraví expresně. Každý týden připravujeme speciality z ryb, masa, těstovin, rizot a další, které ráda sdělí obsluha. Samozřejmostí jsou výborná lokální i zahraniční vína, která rádi doporučíme přímo k vybranému jídlu. Od pondělí do pátku máte možnost ochutnat polední menu od 11:00 do 14:00 a to ze tří druhů – vždy v sestavě: salát, těstoviny nebo rizota, maso nebo ryba s přílohou včetně polévky za přijatelné ceny.

 

Pohostinnost našeho personálu Vás okamžitě uvede do pohody a přispívá vytvářet přirozenou atmosféru, která je pro středomoří typická. Jedinečnou atmosféru zaručuje architektura obsažená v samotném divadle Reduta, která je druhým nejstarším městským divadlem na světě.

Grazie a tutti e ci vediamo presto!

Za tým TEFITI  Ammar Otman

www.tefiti.eu / www.fb.tefiti.cz / www.e-finance.eu