O pojištění koní

Koně patří ke zvířatům, které si lidé pořizují pro radost, sport nebo i čistě pro užitek. Jejich zakoupení nepatří mezi malé investice; jak koupě, tak i starost o tato zvířata stojí nemalé prostředky. Zapomínat by se proto nemělo na pojištění koní.

Přestože se oblíbenost koní nedá srovnávat se psy či kočkami, patří k často pořizovaným zvířatům. Jejich počet v České republice se neustále zvyšuje a přibližuje se postupně 100 tisícům. Většina chovatelů však nemá své zvíře pojištěno a musí někdy méně příjemnou cestou zjistit, že i pojištění koní má své opodstatnění. Pojištěných koňů lze v současné době u nás napočítat několik stovek.

Pojištění koně si můžete sestavit tak, aby bylo přesně na míru Vašemu koni a tomu, k čemu zvíře běžně i méně často užíváte. Záleží jen na Vás. Nákaza a živel bývají naprostý základ, připojit můžete celou řadu různorodých připojištění.

Nejdůležitějšími jsou připojištění úrazu, operace, porodu u klisen, nemoci a otravy, odcizení nebo například nákladů léčebných výloh ve veterinárních nemocnicích

Právě flexibilita pojištění patří mezi jeho velké výhody, pojištěné máte skutečně jen to, co potřebujete, možností je pojistit koně i na velmi krátkou dobu, například na jediný závod.

Pojistit si můžete malá hříbata i dospělé koně, koně pro práci i na dostihy, do pojištění spadají také osli a poníci. Na výši pojistného má vliv pořizovací hodnota koně či příbuzného zvířete, způsob užití, ocenění a věk.

Speciální zmínku si zaslouží pojištění hříběte do půl roku života, přičemž lze pojistit už jako pětiměsíční plod. Toto pojištění se vztahuje na široké spektrum problémů, které se můžou u velmi malého a především nenarozeného koně přihodit.

Jde pojistit i odpovědnost za škodu, v takovém případě se sjednává jako připojištění k pojištění odpovědnosti z běžného občanského života. Nemusíte se pak bát, když Váš kůň způsobí dopravní nehodu nebo zraní někoho ze svého okolí.

Porovnáte-li cenu pojištění koní s náklady na jejich pořízení a chov, nejedná se o nikterak velké pojistné. Velmi však záleží na složení pojištění, s jednotlivými připojištěními částka může rychle stoupat. Přesto se vyplatí zamyslet, zda náklady při možným problémech nepřesáhnou únosnou mez a nezajistí finanční těžkosti, kterým by šlo pomocí vhodného pojištění zabránit.

Pro sjednání tohoto pojištění nebo poradenství v této oblasti nás kontaktujte na tel.: 515 555 555.