Podzimní pivo v EFI Pivovaru: Lahodné osvěžení v podobě EFI Cascadian Dark Ale

Podzim přichází s chladnějším počasím, padajícími listy a příležitostí pro pivovary na celém světě uvést do světa svá speciální podzimní piva. Jedním z nejoblíbenějších stylů pro tuto roční dobu je Cascadian Dark Ale, známé také jako Black IPA (černé India Pale Ale). Toto pivo spojuje charakteristiky dvou oblíbených stylů – tmavého piva a chmeleného IPA – a nabízí pivním milovníkům neodolatelnou kombinaci chutí a vůní. Řemeslný EFI Pivovar v Brně právě s tímto podzimním speciálem přichází!

Tmavost s charakterem

Cascadian Dark Ale se vyznačuje svou výraznou tmavou barvou, která může připomínat stout nebo porter. Ale na rozdíl od těchto tmavých piv má Cascadian Dark Ale chmelenou a ovocnou chuť, která ho řadí mezi IPA. Tato spojení kontrastních prvků vytváří jedinečný zážitek pro chuťové buňky.

Chmelový zážitek

Chmel je jednou z hlavních složek, které tvoří charakter Cascadian Dark Ale. Hřebenová chmelová chuť, kterou známe z IPA, se mísí s tóny čokolády, kávy a praženého sladu. Toto spojení dává pivu komplexní a vyváženou chuť, která oslovuje jak milovníky tmavých piv, tak i fanoušky IPA.

Vhodné pro podzimní dny

Cascadian Dark Ale je ideální volbou pro podzimní dny, kdy se zároveň toužíte po tmavším pivu a po chmeleném zážitku. Tmavé pivo vám pomůže zahřát se, zatímco chmelová hořkost dodá pivo osvěžení a energii. Je to také výborná volba k typickým podzimním jídlům, jako jsou grilované pokrmy, houbové omáčky nebo masová jídla.

Příležitost k objevování

Cascadian Dark Ale je stále relativně méně známým stylem, což znamená, že máte příležitost objevovat nové a zajímavé chutě. A právě v našem EFI Pivovaru můžete tento speciál ochutnat. EFI Cascadian Dark Ale je skvělým příkladem toho, jakým způsobem pivovar spojuje tradiční a moderní prvky, aby vytvořil něco unikátního. Pokud jste dosud neochutnali EFI Cascadian Dark Ale, podzim je ideálním časem na to, abyste tento chutný a zajímavý pivní styl vyzkoušeli.

Buďte připraveni na zážitek plný tmavého bohatství pražených a čokoládových sladů spolu s aromatickými chmely amerických odrůd Cascade a Citra, který vám EFI Cascadian Dark Ale přinese. Již nyní v EFI Hostinci Osmec v Brně!

INFO: IBU- 55, EPM: 15%,  alk. 6,5%.

Cascadian Dark Ale