Pojištění storna zájezdu

Dnes jsme si pro Vás připravili článek o pojištění storna zájezdu. To lze sjednat ve dvou variantách, a to samostatně, nebo jako součást cestovního pojištění. Obě varianty rozebereme v článku níže.

 

Část 1: Pojištění storna zájezdu samostatně

Pojištění storna zájezdu je určeno pro případy, kdy si musíte zrušit již zaplacenou cestu kvůli neočekávaným událostem, jako jsou náhlé nemoci nebo úmrtí v rodině, ztráta zaměstnání nebo dokonce teroristický útok na cílové destinaci. Tato pojistka vám umožní získat zpět částku, kterou jste již zaplatili za zájezd.

Pojištění storna zájezdu můžete sjednat samostatně a nezávisle na cestovním pojištění. Je to výhodné pro ty, kteří si zájezd rezervují sami a nejsou omezeni nabídkami cestovních kanceláří. Samostatné pojištění storna zájezdu však obvykle nezahrnuje jiné druhy krytí, jako je například pojištění zavazadel, zdravotní péče, odpovědnosti za škodu a další.

Při výběru pojištění storna zájezdu samostatně si vždy zkontrolujte, zda je sjednávání této pojistky pro vámi vybranou cestu vůbec možné. Některé zájezdy jsou například zahrnuty do pojištění storna zájezdu, které nabízí cestovní kancelář, a proto není nutné sjednávat samostatné pojištění. Samostatné pojištění storna zájezdu sjednejte na www.pojisteni.com.

 

Část 2: Pojištění storna zájezdu v kombinaci s cestovním pojištěním

Kromě samostatného pojištění storna zájezdu můžete zvolit i možnost kombinace s cestovním pojištěním. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí mít zajištěno všechno v jedné pojistce.

Kombinované pojištění storna zájezdu a cestovního pojištění poskytuje obvykle krytí pro ztrátu zájezdu, ztrátu zavazadel, zdravotní péči, odpovědnost za škodu a další. Pokud tedy sjednáte toto pojištění, máte krytí pro všechny neočekávané události, které mohou při cestování nastat.

Při výběru kombinovaného pojištění storna zájezdu a cestovního pojištění je důležité zkontrolovat, jaké konkrétní krytí pojištění poskytuje. Některé pojistky mohou být více specializované a poskytovat výhodnější krytí pro určité typy cest, jako jsou například dovolené na horách.

Je také důležité zkontrolovat výši pojistného plnění a případné výluky z pojistného krytí, aby nebylo následně překvapení ohledně výše náhrad, které můžete očekávat.

Pro porovnání a sjednání pojištění storna samostatně nebo v kombinaci s cestovním pojištěním se neváhejte obrátit na odborníky na www.pojisteni.com.