Makléři jsou se spoluprací s UNIQA spokojeni

Koncem roku 2014 byla realizována pro koncern UNIQA mezinárodní studie mapující vztah nezávislých makléřů ke spolupráci s touto značkou pojištění. Z výzkumu provedeného celkem v osmi zemích střední a jihovýchodní Evropy vyčnívá česká UNIQA pojišťovna v lokální spokojenosti makléřů se vzájemnou spoluprací a také v potenciálu na posílení spolupráce do budoucna.

Na českém pojistném trhu dosáhla UNIQA nejvyšší známky spokojenosti, když téměř dvě třetiny makléřů-respondentů jí dalo v on-line výzkumu jednu ze dvou nejvyšších hodnocení – „velmi spokojen“ nebo „spokojen“. Mezi konkurenty na českém trhu vyniká rovněž v záměru posílit vzájemnou spolupráci v budoucnu – celých 53 procent dotázaných počítá s potenciálním rozšířením společných aktivit. To by mělo napomoci značce UNIQA v posunu mezi nejvíce preferovanými partnery. V tomto ohledu nyní figuruje na šestém místě.

Velmi cenný je i výsledek měření Net Promoter Score (NPS), tedy indikátoru, nakolik je respondent ochotný doporučit UNIQA svým blízkým a přátelům. Zde zaujala UNIQA s velkým náskokem druhé místo. Potvrdily se tak i výsledky listopadové vlny výzkumu IMDS (GfK), kde byla UNIQA v ČR vítězem NPS mezi koncovými klienty.

Oslovení makléři si nejvíce cení na UNIQA transparentnosti a poctivosti. Hodnotí ji jako spolehlivého partnera, který dokáže vytvořit solidní bázi pro bezstarostnější život. Ve všech těchto uvedených ohledech jí patřilo ve studii první místo mezi pojišťovnami na českém trhu.

V oblasti servisu pro makléře ze strany UNIQA hodnotili makléři pozitivně zejména snadno a rychle dostupné nabídky, rychlé vystavení pojistných smluv, dobré a stabilní osobní kontakty se servisními pracovníky UNIQA a korektní výplatu provizí.

V oblasti IT řešení a inovací zaujala UNIQA v hodnocení makléřů druhé místo.

Studie UNIQA Broker 2015 byla realizována ve spolupráci s německou agenturou pro výzkum trhu puls Marktforschung GmbH se sídlem v Norimberku.

Zdroj: tisková zpráva pojišťovny UNIQA