Objem Půjček ProBydlení už přesáhl 1 miliardu korun. Do konce září bez poplatků

Praha 1. září 2015

Do konce srpna si klienti uzavřeli u stavební spořitelny Wüstenrot Půjčky ProBydlení ve výši přes 1 miliardu korun, což je o 140 % více než za stejné období loňského roku. Také v průměru si klienti půjčují více, průměrná výše úvěru vzrostla z 300 na 335 tisíc korun.

Půjčku ProBydlení poskytuje Wüstenrot až do 1 milionu korun bez nutnosti zajištění zástavním právem k nemovitosti.  Díky jednoduchému vyřízení je tento úvěr klienty využíván především na modernizace a rekonstrukce stávajícího bydlení. „Z naší statistiky vyplývá, že v letošním roce investovali klienti 60 % z vyplacených úvěrových prostředků do vylepšení svého bytu nebo rodinného domku,“ říká Dagmar Náhlíková, vedoucí úseku vývoje produktů finanční skupiny Wüstenrot a dodává: „Peníze vyplácíme klientům předem, což je pro ně výhodné jak s ohledem na nákup nového zařízení, tak úhrady řemeslnických prací. Na doložení faktur a účtenek mají klienti celých 6 měsíců. Další výhodou je, že úroky zaplacené z Půjčky ProBydlení si klienti mohou odečíst z daňového základu.“ 

Klienti volí raději delší dobu splatnosti

U Půjčky ProBydlení si mohou klienti vybrat z pěti různých dob splatnosti  – 6, 10, 14, 18 a 22 let – podle toho, jak vysokou měsíční splátkou chtějí zatížit svůj rodinný rozpočet.
„V 75 % případů zatím klienti volí raději nižší splátku a delší dobu splatnosti nad 10 let, což pokládám za rozumné,“ komentuje chování klientů Dagmar Náhlíková a vysvětluje proč: „Dobu splácení úvěru lze totiž zkrátit formou mimořádných vkladů.“ 

Vyřízení úvěru je do 30. září zdarma

Zpracování a poskytnutí Půjčky ProBydlení je do 30. září zdarma.  Bez poplatku je do konce září také uzavření nové smlouvy o stavebním spoření v PÚ-tarifu OF-P, ke které je poskytována Půjčka ProBydlení. 

Rychlé zpracování do 24 hodin

Z interních statistik Wüstenrotu vyplývá, že díky elektronickému zpracování se 87 % žadatelů o úvěr dozví do 24 hodin, zda byla jejich žádost schválena. 

Nebuďte konzervy a rekonstruujte

Nabádá ve své venkovní reklamě i TV spotu stavební spořitelna Wüstenrot. Ono totiž není retro jako retro a zanedbaný byt, ve kterém stále něco nefunguje, už vůbec ne. 

Podrobné informace o Půjčce ProBydlení jsou uveřejněny na www.wustenrot.cz včetně kalkulátoru výše měsíčních splátek. 

 

Zdroj: tisková zpráva finanční skupiny Wüstenrot