SEPA inkasa napříč Evropou jsou nyní mimořádně výhodná

  • SEPA inkasa v Komerční bance jsou nyní cenově mimořádně výhodná;
  • Na straně příjemce zaplatí klient Komerční banky za příchozí SEPA inkaso jen 145 Kč, na straně plátce je to 195 Kč bez ohledu na výši platby;
  • SEPA inkaso v rámci Komerční banky a do/ze své pobočky na Slovensku je navíc cenově zvýhodněno;
  • Komerční banka nabízí jako první v ČR službu SEPA inkaso v plném rozsahu. 

Komerční banka nabízí svým klientům SEPA inkasa za mimořádně výhodných cenových podmínek. Za příchozí SEPA inkaso uhradí klient KB jen 145 Kč, na straně plátce je to 195 Kč. Částky do jakékoli země podporující SEPA inkaso jsou fixní bez ohledu na výši platby.

„SEPA inkasa byly donedávna oblastí určenou pro firmy obchodující v zahraničí. Nyní se tento typ plateb stal dostupným i pro fyzické osoby, které tímto způsobem mohou hradit například hypotéku za nákup nemovitosti v zahraničí, školné nebo předplatné časopisů. Přeshraniční transakce jsou pro naše klienty stejně snadno proveditelné a efektivní jako transakce v rámci ČR,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky.

Komerční banka je první bankou v České republice, která svým klientům nabízí od 27. dubna letošního roku SEPA inkaso v plném rozsahu. Doposud nebylo možné zadávat v jedné bance jak odvolatelné spotřebitelské inkaso pro příjemce plateb (platební schéma CORE), tak i neodvolatelné inkaso pro podnikatele (platební schéma B2B). Komerční banka nyní svým klientům umožňuje odesílat i přijímat platby prostřednictvím SEPA inkasa z jednoho eurového účtu napříč Evropou do/ze zemí, které podporují SEPA inkaso.

 

Zdroj: tisková zpráva Komerční banky, a. s.