Allianz dnes spouští nové životní pojištění Rytmus risk bez absurdních poplatků

Praha, 1. června 2015; Allianz pojišťovna dnes přichází na trh s novým životním pojištěním, které přepíše současná pravidla ochrany života a zdraví. Zatímco v dnešní době je standardní životní pojištění doslova plné poplatků – počáteční, měsíční, inkasní, za předčasné ukončení a další, novinka Allianz všechny nesmyslné poplatky ruší.

„Inspiraci jsme hledali v jiných oborech, zejména v bankovnictví. Žijeme zkrátka v době „bezpoplatkové“. Většina spotřebitelů neplatí žádné poplatky za vedení běžného účtu, a tak se nabízí otázka –  proč by ti samí klienti chtěli platit poplatky u svého životního pojištění? Například počáteční poplatek v životním pojištění patří do kategorie nesmyslných a jeho správná výše je pouze jedna – nula korun. Právě do kategorie produktů bez absurdních poplatků patří i nový Rytmus risk,“ říká šéf životního pojištění Allianz Martin Podávka.

Struktura nového životního pojištění Allianz je na českém trhu unikátní. Produktoví manažeři netvořili z investičního pojištění rizikové, protože tímto postupem se nelze zbavit složitosti ani poplatků. Naopak vycházeli ze srozumitelného rizikového pojištění a přidali volitelnou investiční složku bez počátečního, měsíčního nebo koncového poplatku. Díky tomu může klient pojištění použít nejen pro zajištění životních rizik, ale také pro daňové výhody.

„Díky zrušení zbytečných poplatků se klient už v základu dostane na příznivější cenu a další slevu až 15 % procent může čerpat i za 5 a více připojištěných rizik. Získání této slevy nepředstavuje pro žádného klienta překážku, protože odpovídá běžným potřebám na zajištění základních životních rizik: smrti, invalidity, pracovní neschopnosti, úrazu, nemoci a pobytu v nemocnici. Zcela unikátní je odměna za dostatečné nastavení pojistných částek v podobě další 15% slevy. Podmínka je jednoduchá, součet pojistných částek musí být vyšší nebo roven 1 milionu korun. A to nejlepší na konec – klient může obě slevy kombinovat,“ dodává Martin Podávka.

Nový Rytmus risk má několik dalších novinek – například invaliditu s jednorázovou klesající částkou s variabilním nastavením pojistných částek pro všechny 3 stupně, pojištění invalidity pro děti, progresivní plnění zvýšené až na 800 % nebo exkluzivní cancer plan PRO boj s rakovinou. Dále je součástí pojištění loňská novinka – garance nejvyššího plnění u denního odškodného i trvalých následků, stejně vysoké plnění za levou i pravou končetinu a špičkové denní odškodné s plněním ihned a s progresí až 500 %. Oproti běžným produktům nabízí Rytmus risk dvakrát vyšší maximální dobu výplaty u pojištění pro případ hospitalizace a pracovní neschopnosti.

Produkt umí pojistit dospělého a až 5 dalších osob. Není ale třeba z finančních důvodů pojišťovat dva dospělé v jedné smlouvě – minimální pojistné není totiž stanoveno. Nulové minimální pojistné platí nejen pro pojistnou ochranu, ale také pro investiční složku – mimořádné pojistné. Klient tak může pravidelně investovat naprosto libovolnou částku
– od 0 Kč, přes daňově optimálních 1000 Kč měsíčně nebo více dle svých možností. A opět bez žádných absurdních poplatků.

Klienti obecně od svého pojistitele požadují komplexní a kvalitní řešení pro každou situaci, profesionální a zároveň i férový přístup, stoprocentní servis, výhody, žádné závazky, dobrou cenu a pravdivé informace.  Allianz si je vědoma těchto žádostí, proto každý klient dostane jednoznačné a srozumitelné doporučení. Pak už je pouze na jeho zvážení, zda se bude řídit pravidlem „čemu nerozumím, to si nekoupím“. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

zdroj: tisková zpráva Allianz pojišťovna, a. s.