Aktuálně nejčastější otázky v rámci penzijní reformy

Penzijní reforma

Penzjní reforma

Již od 1.1.2013 vstupuje v platnost penzijní reforma. V této souvislosti Vám přinášíme nejčastější otázky a následné odpovědi, které Vám pomohou se v penzijní reformě lépe zorientovat:

1) Je možné v současné chvíli převod penzijního připojištění mezi penzijními fondy?
Nikoliv, tato možnost byla pouze do 28.2.2012

2) Dokdy je možné sjednání penzijního připojištění za stávajících podmínek?
Za stávajících podmínek si lidé mohou penzijní připojištění sjednat do 30.11.2012 (datum počátku nejpozději od 1.12.2012).

3) Jaký penzijní fond nabízí v současné chvíli nejvyšší zhodnocení ? Nejvyššího zhodnocení za posledních pět let dosahuje Allianz pojišťovna, a.s., a to v minimální výši 3% ročně. Porovnání zhodnocení jednotlivých penzijních fondů naleznete na našich webových stránkách na adrese: http://www.pojisteni.com/zhodnoceni-penzijnich-fondu/

4) Jak se v rámci penzijní reformy bude měnit výše státních příspěvků ? Výše státních příspěvků je závislá na příspěvcích účastníka penzijního fondu. Minimální příspěvek účastníka bude ve výši 100 Kč/měsíčně a maximální příspěvek není stanoven. Se státními příspěvky může účastník penzijního fondu počítat až od výše jeho měsíčního příspěvku 300 Kč, kdy v tomto případě získá příspěvek od státu ve výši 90 Kč. Možnost využití nejvyššího státního příspěvku, a to až 230 Kč/měsíčně, účastník penzijního fondu získá, pokud si bude měsíčně spořit 1.000 Kč a více.

5) Zachová penzijní reforma možnost daňového odpočtu ? Ano, tato možnost bude zachována v rámci III. pilíře, tzv. ,“Doplňkové penzijní spoření“. Roční příspěvek nad 12.000 Kč sníží daňový základ, maximálně však do výše 12.000 Kč. Daňově optimální výše ročního příspěvku je tak ve výši 24.000 Kč. V II. pilíři, tzv. ,,Důchodové spoření,, tato možnost nebude.

Pro případné sjednání penzijního připojištění můžete využít naše webové stránky, které naleznete na našem serveru na adrese http://www.pojisteni.com/penzijni-pripojisteni/, anebo tak můžete učinit i osobně na adrese naší centrály e-Finance, a.s., Rooseveltova 10, 602 00 Brno, Po-Pá 9-18:00 hod.