Poslední možnost sjednání penzijního připojištění za stávajích podmínek

Penzijní reforma

Penzijní reforma

S datem účinnosti od 1.1.2013 vstupuje v platnost již dlouhou dobu diskutovaná penzijní reforma. Jednou z významných změn buda zejména zrušení tzv. „Garance nezáporného zhodnocení“ vložených finančních prostředků. Jinými slovy zhodnocení může být minimálně nula, ale nikdy se účastník penzijního připojištění nemůže dostat do záporných čísel.

Lidé, kteří uvažují o sjednání penzijního připojištění ještě za současných podmínek a využítí tak možnosti garance nezáporného zhodnocení, výsluhové penze, a dalších výhod, musejí tak učinit nejpozději do 30.11.2012 (s datem počátku nejpozději od 1.12.2012).

Pro sjednání penzijního připojištění můžete využít porovnání zhodnocení penzijních fondů, které neleznete na našich webových stránkách na adrese http://www.pojisteni.com/penzijni-pripojisteni/, kde tak můžete učinit do 30.11.2012 online prostřednictvím našeho serveru www.pojisteni.com/penzijni-pripojisteni/, anebo osobně na adrese naší centrály e-Finance, a.s., Rooseveltova 10, 602 00 Brno, Po-Pá 9-18:00 hod./

Stávající účastníci penzijního připojištění nemusejí dělat nic, neboť stávající penzijní fondy projdou tzv. ,,Transformací,, kdy se jejich stávající podmínky zakonzervují a budou i nadále platit v rámci III. pilíře, pod názvem „Doplňkové penzijní spoření“.