Popis projektu

Jedná se o renesanční zámecký komplex v malebném prostředí mezi Drahanskou vrchovinou a Moravským krasem. Je umístěn ve vlastním lesoparku o rozloze 5,5 hektaru. Zámecký komplex se skládá z budov zámku, předzámčí a několika přilehlých budov. 

V předzámčí jsou prostory umožňující bydlení pro turisty, cykloturisty a sportovně založené rodiny. Tato část prošla rekonstrukcí vnitřních prostor a od poloviny června roku 2017 jsou zde v provozu apartmány až pro 8 osob (tři ložnice), apartmány až pro 4 osoby (dvě ložnice), dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, pokoje pro 2 až 4 osoby se společným sociálním zařízením. Hosté všech těchto pokojů mohou využívat sdílené kuchyňky.
Celková kapacita ubytovacího zařízení v račickém předzámčí je 35 lůžek.

V roce 2019 začne rekonstrukce a přestavba vlastní budovy zámku. Při této rekonstrukci, trvající dva roky, vznikne v hlavní budově zámku 16 apartmánů o výměře od 35 do 150 m2, kongresový sál pro 100 osob, menší kongresový sál pro 35 osob, restaurace s kapacitou 100 osob, wellness, fitness a letní venkovní část s otevřeným bazénem. 
Otevření hotelu umístěného v hlavní budově zámku je plánováno na léto roku 2020.

Vznikne tak jedinečný historický areál s výbornou polohou, 22 km severovýchodně od Brna, 11 km od dálnice Praha-Brno-Ostrava. 

Základní informace

Počet nadzemních podlaží3
Počet podzemních podlaží1
Počet apartmánů16
Kapacita kongresových sálů135
Počet parkovacích stání30
Další prostoryhlavní zámecká budova v rekonstrukci
Celková užitná plocha3200 m2 včetně hlavní budovy
Hodnota projektu50 mil. CZK
Budoucí hodnota projektu120 mil. CZK