Zámek Račice, Račice-Pístovice – hlavní budova

luxusní wellness hotel

Popis projektu

Jedná se o renesanční zámecký komplex v malebném prostředí mezi Drahanskou vrchovinou a Moravským krasem. Je umístěn ve vlastním lesoparku o rozloze 5,5 hektaru. Zámecký komplex se skládá z budov zámku, předzámčí a několika přilehlých budov.

V roce 2020 bylo pravomocně vydáno stavební povolení na přestavbu zámku na školící středisko a zámecký wellness hotel.  Při této rekonstrukci vzniknou v hlavní budově zámku luxusní apartmány, kongresový sál a exkluzivní wellness.

V hlavní budově nyní probíhají celoročně prohlídky ve dvou okruzích, Piano Nobile a Zámecká sklepení. Do roku 2023 bylo v hlavní budově provozováno i ubytování turistického typu. Od roku 2023 je naplánovaná širší rekonstrukce vnitřních ubytovacích a spol. částí vč. venkovní fasády a nádvoří.

V budově Předzámčí jsou prostory umožňující ubytování, kde najdete jak ubytování turistického typu, tak luxusní pokoje a apartmány s terasami. Jeden z apartmánů disponuje i vlastním sklípkem. Všechny apartmány i pokoje jsou plně a funkčně zařízené a disponují vlastním sociálním zařízením. Celková kapacita ubytovacího zařízení v račickém Předzámčí je 39 lůžek.

V létech 2020-2022 již proběhla rekonstrukce Předzámčí a objektu bývalé stodoly a hájenky, které jsme nazvali Podzámčí. V Předzámčí rekonstrukcí vznikl menší kongresový sál pro 80 osob a restaurace EFI Hostinec Konírna.

V Podzámčí, které bylo otevřeno v létě 2023 jsme vybudovali 11 luxusních apartmánů pro 2-4 osoby, společenskou místnost s krbem a samovýčepem, společnou kuchyni, wellness a letní venkovní část s otevřeným bazénem. Celková kapacita ubytovacího zařízení v račickém Podzámčí je 34 lůžek.

Po kompletní rekonstrukci vznikne tak jedinečný areál s výbornou polohou, 22 km severovýchodně od Brna, 11 km od dálnice Praha-Brno-Ostrava.

 


Základní informace

Počet nadzemních podlaží3
Počet podzemních podlaží1
Počet apartmánů16
Kapacita kongresových sálů135
Počet parkovacích stání30
Další prostoryhlavní zámecká budova v rekonstrukci
Celková užitná plocha3200 m2 včetně hlavní budovy
Hodnota objektu Zámek Račice, č.pop.1 90 360 000 CZK
Hodnota objektu Zvonice 6 700 000 CZK
Hodnota objektu Předzámčí č.pop.3, 89 400 000 CZK
Hodnota objektu Podzámčí č.pop.83 55 095 000 CZK
Celková hodnota projektu v roce 2023 241 555 000 CZK
Předpokládaný budoucí investiční náklad60 000 000 CZK
Znalecký posudekZP ev.č. 6257-054-2023 Zámek Račice

Fotogalerie


Investujte do nemovitostních projektů investiční skupiny e-Finance, a.s.

Související články

Firemni vanocni a silvestrovske oslavy
Firemní Vánoční večírky a Silvestrovské oslavy jsou tradicí, kterou očekáváme s napětím každým rokem. Proč letos neudělat tyto události opravdu nezapomenutelnými a uspořádat je v jedinečném stylu v krásném Brně? A kde jinde než v prostorách, které nabízejí EFI Hotely a EFI Hostince.
Zamek Racice vlastneny Mundym
Zámek Račice, nacházející se v Račicích-Pístovicích a s historií sahající až do 13. století, má zajímavou minulost. V roce 1830 byl zakoupen Johannem Evangelistem Wilhelmem Mundy, vlivným podnikatelem, šlechticem a majitelem statků. Od té doby prošel zámek různými majiteli a v současnosti je ve vlastnictví společnosti e-Finance, a.s.
K začátku letošní turistické sezóny se nám daří během měsíce června dokončovat několik stavebních akcí, které pobyt na zámku jistě zpříjemní. Jedná se zejména o výstavbu osobního výtahu umístěného v čelním křídle zámku – zde nám zbývají závěrečné stavební práce (dokončení keramických dlažeb + konečné uvedení do provozu). Na zámku rovněž končí oprava 3 zámeckých komínů, které byly […]
Vážení,   dovolte, abychom Vás pozvali od 13. 6. 2022 na Zámek Račice, jenž je po staletí impozantní dominantou Vyškovska. Tímto zahajujeme poslední sezónu před rozsáhlou rekonstrukcí, která Zámek Račice na podzim čeká!   V prostorách zámku a předzámčí Vám nabídneme ubytování v apartmánech a pokojích turistického typu. V předzámčí nabízíme letos i luxusní apartmány a pokoje executive v retro-lux […]
Vážené klientky, vážení klienti. Ve spolupráci s doc. Ing. arch. Ivo Boháčem, Ph.D. a jeho studenty z fakulty architektury při VUT v Brně vznikl dechberoucí animovaný film mapující dějiny Zámku Račice, především z hlediska vlastníků tohoto zámku od roku 1227 až do současnosti. Věříme, že se Vám film bude líbit stejně tak jako nám a […]
Publikace Zámku Račice
Vážené klientky, vážení klienti,   s radostí Vám sdělujeme, že jsme dokončili naši publikaci s názvem ZÁMEK RAČICE – ILUSTROVANÉ DĚJINY, která odkrývá historii investičního projektu Zámku Račice. Publikace vznikla ve spolupráci s renomovaným architektem, doc. Ing. Arch. Ivem Boháčem, PhD. a jeho studenty z Fakulty architektury při VUT v Brně.   Můžete si ji stáhnout ZDE.   Více […]

Kontakt

Zámek Račice u Vyškova
Račice 1
683 05 Račice-Pístovice

Telefon: 515 555 549

E-mail: info@zamekracice.cz

Web projektu: www.zamekracice.cz


Kontaktujte nás

Chcete se na něco zeptat? Rádi vám pomůžeme! Napište nám a my se vám ozveme co nejdříve.


Investujte do nemovitostních projektů investiční skupiny e-Finance, a.s.